Etappezege voor Liane Lippert, nummer twee Pauliena Rooijakkers doet goede zaken in het klassement
Gepubliceerd 11/07/2025 om 14:42 GMT+2
Liane Lippert heeft in Terre Roveresche de tweede etappe van de Giro d'Italia Women gewonnen. De renster van Movistar bleef samen met Pauliena Rooijakkers vooraan over van de oorspronkelijke kopgroep en sprintte uiteindelijk naar de winst. De Nederlande klom door haar geslaagde aanval naar de vierde plaats in het klassement.
Etappezege voor Liane Lippert, nummer twee Pauliena Rooijakkers doet goede zaken in het klassement
Video credit: Eurosport
Loes Adegeest was met ambities aan de rit begonnen en ging al vroeg in de aanval. Anna Henderson, eerder deze week nog in het roze, probeerde solo het gat te dichten.
Op de Monteciccardo, de voorlaatste klim van de dag, liep het verschil met het al uitgedunde peloton (zonder de afgestapte Lotte Kopecky) snel terug. De Britse werd gegrepen, maar Adegeest hield het nog wat langer uit. Zij kreeg versterking van de Spaanse Usoa Ostolaza, die de oversteek had gemaakt. Aan de voet van de Beato Sante was de aanval van de twee echter voorbij.
Beato Sante
Silvia Persico nam het initiatief voor de volgende aanval. De Italiaanse kreeg Shirin van Anrooij en Ruth Edwards met zich mee. Het tempo van de achtervolgende groep lag echter te hoog om weg te blijven.
Op de top van de Beato Sante was dit peloton nog steeds bij elkaar. Amanda Spratt was als eerste boven en trok direct door. De Australische sloeg in de afdaling een mooi gaatje. Juliette Labous en Sara Casasola sloten even later aan.
rooijakkers sluit aan
De drie kregen geen vrijgeleide om te strijden om de etappewinst. Lippert zette de achtervolging in en sloot met nog 27 kilometer te gaan aan bij de koplopers. Daarachter volgde een groepje met Rooijakkers als bestgeplaatste in het klassement.
Omdat de Nederlandse weinig steun kreeg in deze groep, besloot ze zelf aan te vallen. Haar opzet slaagde. Hierdoor had Alpecin met Rooijakkers en Casasola plotseling een overwicht in de kopgroep.
achtervolging
Omdat groep twee en drie samensmolten, kon een grote groep in de achtervolging. Met Rooijakkers vooraan hadden zij daar alle reden toe.
In de laatste oplopende kilometers van de dag koos Lippert voor de aanval. Rooijakkers kon, met veel moeite, volgen. De rest van de kopgroep viel terug in het peloton. Daar was de samenwerking inmiddels verdwenen na een mislukte aanval van Elisa Longo Borghini. Hierdoor kon Van Anrooij ontsnappen en solo in de achtervolging op de koplopers.
Finish
Door de nieuwe situatie liepen Lippert en Rooijakkers verder uit. In de straten van Terre Roveresche sprintte Lippert uiteindelijk naar de etappezege. Rooijakkers was tweede. Zij pakte maar liefst 1 minuut en 22 terug op haar concurrenten in het klassement. Van Anrooij finishte op 46 seconden als derde, voor de eveneens nog ontsnapte Silke Smulders.
In het klassement behoudt Marlen Reusser de leiding. Rooijakkers is opgeklommen naar plek vier, met een achterstand van 2 minuten en 2 seconden.
Slotweekend
Het peloton maakt zich op voor het slotweekend. Zaterdag wacht een zware rit met de finish bovenop de Monte Nerone. Zondag volgt de slotrit van Forli naar Imola, met onderweg maar liefst acht (korte) gecategoriseerde beklimmingen.
Waar kijk je?
Eurosport en HBO Max zijn in 2025 jouw Home of Cycling! Van de eerste koersjes op Mallorca tot de volledige World Tour en alle grote ronden, waarvan de Giro d'Italia exclusief.
Gerelateerde onderwerpen
Advertentie
Advertentie