Sarah Gigante wint ook koninginnenrit, Elisa Longo Borghini pakt roze over van Marlen Reusser in secondenspel op Monte Nerone
DoorMenno Waebeke
Geupdate 12/07/2025 om 16:31 GMT+2
Sarah Gigante heeft de koninginnenrit van de Giro d'Italia Women op haar naam geschreven. De Australische van AG Insurance-Soudal - die ook al de beste was in de vierde etappe - soleerde naar haar tweede overwinning op de Monte Nerone. Daarachter ontvouwde zich een strijd tussen Elisa Longo Borghini en Marlen Reusser. Eerstgenoemde Italiaanse pakte de roze trui af van Reusser.
Gigante wint ook koninginnenrit, Longo Borghini pakt roze over van Reusser in secondenspel
Video credit: Eurosport
De voorlaatste etappe van deze Giro was vrij duidelijk de zwaarste rit van de hele ronde. Met ruim 3500 hoogtemeters en een slotklim van 14,8 kilometer (à 6,7 procent) beloofde het een zware dag te worden in Italië.
Lange tijd reed alleen Visma-renner Mijntje Geurts voor het peloton. Na een lange solo werd ze vergezeld door Shirin van Anrooij en Usoa Ostolaza. Op zestig kilometer van de meet was hun voorsprong meer dan zes minuten.
Van de drie vluchters bleek Van Anrooij de sterkste van de dag, maar op de Monte Nerone werd zij flink op de hielen gezeten door de favorieten. In die groep der favorieten was Longo Borghini samen met Silvia Perssico en Liane Lippert weggereden bij roze trui-drager Reusser.
Enorme inhaalslag Gigante
Longo Borghini profiteerde even van de twee andere renners, maar besloot er toen toch alleen vandoor te gaan. In no-time reed de Italiaanse naar Van Anrooij toe en de voorsprong op Reusser was toen al meer dan een minuut.
In de groep van Reusser ging het te langzaam voor Gigante. De Australische reed weg en dichtte bovendien ook snel het gat met Longo Borghini. De winnaar van de rit naar Pianezze reed vervolgens ook weg bij Longo Borghini en soleerde uiteindelijk knap naar de overwinning.
Van de voorsprong van Longo Borghini op Reusser bleef vervolgens ook steeds minder over. Uiteindelijk kwam de kopvrouw van UAE Team ADQ 32 seconden voor Reusser binnen en dat was wel genoeg om de roze trui over te nemen.
Daguitslag
- 1. Sarah Gigante - 4.44.14
- 2. Elisa Longo Borghini - +0.45
- 3. Isabella Holmgren - +1.14
- 4. Marlen Reusser - +1.17
- 5. Antonia Niedermaier - z.t.
- 10. Anna van der Breggen - +2.48
Algemeen Klassement
- 1. Elisa Longo Borghini - 20.56.48
- 2. Marlen Reusser - +0.22
- 3. Sarah Gigante - +1.11
- 4. Pauliena Rooijakkers - +2.55
- 5. Antonia Niedermaier - +3.07
- 6. Anna van der Breggen - +3.46
Waar kijk je?
Eurosport en HBO Max zijn in 2025 jouw Home of Cycling! Van de eerste koersjes op Mallorca tot de volledige World Tour en alle grote ronden, waarvan de Giro d'Italia exclusief.
Gerelateerde onderwerpen
Gerelateerde wedstrijden
Advertentie
Advertentie
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/sport/timejudgesports/competition/logo/300/22260.png)