“Er liggen volop kansen in de eerste week” - Is Mathieu van der Poel in plaats van een sprinter topfavoriet voor de groene trui?
DoorKevin Van Nunen
Geupdate 03/07/2025 om 21:11 GMT+2
Mathieu van der Poel droeg tijdens de Tour de France al eens zes dagen de gele trui. Dat was in 2021. Sindsdien was MVDP en de TDF echter geen gelukkig huwelijk. In het parcours van 2025 is opnieuw de Mûr-de-Bretagne opgenomen, waar alles op z’n plek viel, dus begint Van der Poel vol goede moed aan een nieuw avontuur. Wellicht lonkt zelfs de groene trui.
“Er liggen volop kansen in de eerste week” - Is Mathieu van der Poel topfavoriet voor de groene trui
Video credit: Eurosport
Normaal gesproken komt Van der Poel natuurlijk niet in aanmerking voor de groene trui, maar of er dit keer weer een sprinter mee aan de haal gaat? Dat is nog maar serieus de vraag. Er zijn amper echte sprintkansen voor de rappe mannen in het peloton, terwijl de puncheurs vrij spel hebben.
Tot die categorie behoort ook Van der Poel. De eerste week van de Tour de France heeft iets weg van diverse eendaagse wedstrijden die achter elkaar worden verreden. Let in de eerste week dus vooral op mannen als Van der Poel en Wout van Aert en iets minder op Tadej Pogacar vs Jonas Vingegaard.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2021/06/27/3162298-64801688-2560-1440.jpg)
Tour de France | Emotionele zege en geel voor Mathieu van der Poel in 2e etappe
Video credit: Eurosport
Eerste week Tour de France mogelijk speeltuin voor Van der Poel
Het is niet gezegd dat de groene trui een groot doel is van Van der Poel, maar hij kan volle bak punten scoren en wie weet hoe het loopt. "Voor mij is dit de grote favoriet voor de groene trui: Van der Poel", zo spreekt Eurosport-commentator Bobbie Traksel als van der Poel in Lille het grote podium betreedt.
"Het gaat goed. Het is leuk om weer van de partij te zijn en de Mûr-de-Bretagne op te knallen. Er liggen in de eerste week behoorlijk wat mogelijkheden voor mij en de ploeg", stipt Van der Poel niet voor niks aan. "Het zou fijn zijn om snel een rit te winnen, zodat de druk eraf is."
"Het noorden van Frankrijk herbergt minder kasseien, behalve dan de Kasselberg, maar ik hou van het noorden en ben gemotiveerd om er iets van te maken. Mijn hart ligt bij de klassiekers in het voorjaar, maar de Tour de France is en blijft de grootste wielerwedstrijd ter wereld dus we gaan ons best doen."
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/06/09/image-6f72a535-bbaf-4d17-986a-d50e8521daca-85-2560-1440.jpeg)
Jonathan Milan rekent af met Van der Poel in massasprint en pakt geel af van Pogacar
Video credit: Eurosport
Waar kijk je?
Eurosport en HBO Max zijn in 2025 jouw Home of Cycling! Van de eerste koersjes op Mallorca tot de volledige World Tour en alle grote ronden, waarvan de Giro d'Italia exclusief!
Gerelateerde onderwerpen
Advertentie
Advertentie